Kutyás rajzok százával találhatóak mindenfelé. Gyerekkorunk örök rajzfilmes kedvencei, Plútó, Snoopy, vagy akár Frakk, a macskák réme. Nem is ábrázolhatjuk őket másképp, mint mesebeli figurának.
Ha azonban túllépünk a mesék idején, már élethűbb rajzokat alkothatunk. A kutyás rajzok sokféle technikával készülhetnek. Lehet közöttük olyan, amelyik fehér pasztell ceruzával készült.
Vagy egyszerű golyóstollal rajzolják.
Esetleg akvarellceruzával, aminek egészen olyan a hatása, akár egy könnyed akvarell festménynek.
Mi most a grafitos technika fortélyait mutatjuk meg neked.
Kutyás rajzok – nincs kutya árnyékolás nélkül
Az árnyékolás megkerülhetetlen az élethű rajzolás során. Az árnyékolás révén kapja meg a képed azokat a mélységeket és fényeket, amitől optikailag domborodik és süllyed, vagyis amitől valódinak tűnik majd.
Kutyás rajzokat lehet egyszerű árnyékolással készíteni.
Ebben az esetben a szőr nem olyan részletesen kidolgozott. Jelzésszerű is maradhat. Ha ránézel, mégsem támad hiányérzeted, mert az árnyékolás megadja a kutyus karakteres jellemzőjét, amitől még a fajtája is felismerhetővé válik.
Kutyás rajzok – tovább az élethű ábrázolásig
A kutyának, akár bármilyen más állatnak, különleges kültakarója van: a szőre. Ennek a rajzolását kell jól eltalálni ahhoz, hogy igazán élethű kutyát tudjunk rajzolni.
A szőr rajzolásánál négy nagyon fontos dologra kell figyelned:
- a hosszára
- a tónusára
- az irányára
- a sűrűségére
Ábrázolnod kell a különféle árnyalatokat. Ehhez többféle ceruzát érdemes rajzolás közben használni. A világosabb szőrökhöz keményebb, H-s jelzésű ceruzákat, a sötétebbhez pedig 6-8B-seket is akár.
Különösen figyelni kell a finomabb, vagy élesebb tónusváltásokra, ha foltos kutyát rajzolsz.
Kutyás rajzok – mitől vékonyodik el a szőrszál a papíron?
Hát először is attól, hogy tűhegyes ceruzával rajzolsz.
Jól jegyezd meg:
szép, vékony, szőrszál-vonalakat csak kihegyezett ceruzával lehet húzni.
Másodszorra pedig a szőr rajzolásnak van egy különleges és varázslatos módja, amitől a szőr vége valóban elvékonyodik, akár az életben. Itt is érdemes alaposan megfigyelni, milyen hosszan és milyen irányban nő a szőr az adott területen. Amikor pedig a szőrt rajzolod, vagyis vonalakat húzol egymás mellé, a ceruzádat nem hagyod végig lent a papíron. A mozdulat végén felkapod egy kicsit. Hasonlatos ez ahhoz, mint mikor a repülőgép felszáll a kifutópályáról. Kis lendület, húzod a vonalat, aztán finoman felkapod a végét. A szőrszál csodálatosan el fog vékonyodni, akárcsak a való életben.
Ha a kutyás rajzoknál betartod ezeket a jótanácsokat, akkor a rajzod láttán nagyon sokan fogják azt mondani, hogy: woooow… vagyis, még inkább stílszerűen, hogy: Vaúúúúúú! 🙂
Tetszettek a tippek, amit a szőrrajzolásról elmondtunk?
Szeretnél többet is megtudni, a szőrök, bőrök, tollak és pikkelyek élethű ábrázolásáról?
Gyere el Állatportré Rajzoló Tanfolyamunkra,
ahol eláruljuk az állatrajzolás alapvető és különleges titkait neked!
Kattins most és nézd meg!